Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
Dziś imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
2020-05-28   

Projektowanie i konserwacja systemu sygnalizacji pożarowej


Celem instalacji sygnalizacji pożarowej jest automatyczne wykrywanie pożaru w budynkach we wczesnym stadium jego powstania i powiadomienia o grożącym niebezpieczeństwie ludzi. W jego skład wchodzą:

- urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe, służące do samoczynnego wykrywania i przekazywania informacji o pożarze,

- urządzenia odbiorcze alarmów pożarowych

- i urządzenia odbiorcze sygnałów uszkodzeniowych.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów wymiena 26 rodzajów obiektow i pomieszczeń w ktorych wymagane jest stosowanie systemu sygnalizacji pożaru. Są to wymogi obligatoryjne i obejmują ochronę wszystkich części budynku.

Gdy nie istnieje taki obowiązek , właściciel, zarządca, użytkownik może dobrowolnie  zastosować system i określić zakres ochrony. Może to  być ochrona całkowita, strefowa, lokalna lub urządzeń bez konieczności powiadamiania Państwowej Straży Pożarnej.

Przy projektowaniu bierze się pod uwagę prawdopodobieństwo powstania pożaru, rozprzestrzeniania się wewnątrz pomieszczeń oraz poza nimi oraz konsekwencje pożaru (obrażenia, straty mienia i skażenia środowiska).

Wykonujemy również scenariusz  rozwoju zdarzeń w czasie pożaru, ktory jest obligatoryjnym opracowaniem.

W celu zapewnienia ciągłego spraawnego funkcjonowania systemu, instalacja powinna być regularnie przeglądana i poddawana obsludze technicznej.

Wykonujemy przeglądy wg harmonogramów  oraz wg potrzeb miesięczne, kwartalne roczne. Sporządzamy niezbędną dokumentację.